U Poslovniku Gradskog vijeća Grada Jastrebarskog piše da se poziv s materijalima dostavlja vijećnicima 5 dana prije održavanja sjednice.
Od tog trenutka vijećnici mogu krenuti s pripremom za konstruktivno sudjelovanje u sjednici.
Na sjednici koja će se održati u utorak bit će 36 točaka dnevnog reda od kojih neke uključuju glasanje o izuzetnim bitnim temama te o namjeni trošenja milijuna eura.
To znači da imamo 5 dana da se pripremimo za sve komentare i amandmane na Izmjene i dopune proračuna u kojima se raspravlja o ogromnim sredstvima i presudnim projektima za sve Jaskance. No imamo li tih 5 dana za pripremu?
NE! U istom poslovniku stoji da se amandmani moraju podnijeti 48 sati prije održavanja sjednice! Znači u prvih 3 od 5 dana vijećnici se moraju pripremiti za nešto što vladajući planiraju mjesecima, pa i godinama!
Također, vijećnici imaju pravo na pomoć resornih pročelnika radi dodatnih pojašnjenja točaka dnevnog reda, ali i za dostavu dodatnih materijala koje vijećnici trebaju radi kvalitetnijeg sudjelovanja u raspravi i za izradu boljih amandmana.
Dakle, u 3 dana bi morali proučiti materijale, poslati upit za dodatna pojašnjenja i dodatne materijale Gradu, dobiti odgovor, proučiti te dobivene dodatne materijale i napisati i poslati amandmane da ne bi prekršili rok za dostavu amandmana od 48h prije održavanja sjednice! Svaka čast Grad Jastrebarsko!
Što je s Aktualnim satom? Za njega je potrebno dostaviti pitanja 24h prije sjednice pa za to imamo čak puna 4 dana! Svaka čast i na tome!
Čuli smo komentar “I vi bi tako da ste na vlasti…”
Ne bi. I to ćemo dokazati
Na sjednicu koja će biti održana u utorak ćemo, unatoč spomenutim igrama vladajućih, doći maksimalno spremni u što ćete se moći uvjeriti i sami u direktnom prijenosu na YouTube kanalu Grada.
